Češi se štěstím zvítězili

07. 06. 2008 | † 30. 06. 2009 | kód autora: T2j

První zápas na turnaji se odehrál v Basileji před vyprodaným publikem mezi Českou republikou a domácím Švýcarskem.Právě švýcaři byli ve většině zápasu lepší a vytvořili si také víc šancí.Hned ze začátku utkání prověřil Čecha dvakrát Frei a jednou Behrami,ale tyto střely nebyli moc nebezpečné.Poté však z ničeho nic přišla velká chvíle Petra Čecha,když Frei ho chtěl prostřelit mezi nohy,ale skvělým zákrokem zabránil gólu.Právě Frei musel o přestávce vystřídat kvůli zranění kolena.Po přestávce byli aktivnější švýcaři,ale v 56.minutě přišel na hřiště Václav Svěrkoš místo nevýrazného Kollera a v 71.minutě vstřelil vítěznou branku,když ho tam obránci nechali úplně samotného.Pak měli ,,helvéti" největší šanci k vyrovnaní,když střídající Vonlahten napálil míč do břevna z malého vápna.Do konce zápasu se už nic nestalo a proto jsme vyhráli nad Švýcarskem 1:0 a připíšeme si do tabulky 3 body.

Hvězdy zápasu:

1.Petr Čech-Česká republika-Chytal skvěle.Chytil několik vyložených šancí,jednou mu pomohlo břevno,ale jinak opravdu skvělý výkon našeho brankáře,doufejme že se mu bude dařit dále.

2.Václav Svěrkoš-Česká republika-Svojí brankou rozhodl zápas,i když nastoupil jen na posledních 20 minut,tak skvěle zastoupil Kollera.

3.Alexandre Frei-Švýcarsko-Odehrál jen jeden poločas,protože se pak zranil.V 1. půlce však vyslal 3 nebezpečné střely na Čecha.Švýcarům bude na turnaji hodně chybět.

Branky: 71.Svěrkoš

Žluté karty: Magnin,Barnetta,Vonlahten(všichni Šv.)

Sestava SUI: Benaglio-Magnin,Senderos,Lichsteiner(75.Vonlahten),Müller-Barnetta,Fernandes,Inler,Behrami(84.Derdiyok)-Streller,Frei(46.Yakin)

Sestava CZE: Čech-Grygera,Rozehnal,Ujfaluši,Jankulovski-Sionko(83.Vlček),Jarolím(87.Kováč),Galásek,Polák,Plašil-Koller(56.Svěrkoš)

Rozhodčí: Rosetti-Griselli,Calcagno(Všichni It.)

Diváci: 39,730

Stadion: St.Jakob Park(Basilej)