Nizozemci si poradili s Itálií

10. 06. 2008 | † 30. 06. 2009 | kód autora: T2j

Skvělý zápas.Ano,opravdu tento ,,match" byl nejlepším z dosavadních utkání na šampionátu.Ze začátku se do první šance utkání dostal Luca Toni,když ho našel centrem Gattuso,Toni však hlavičkoval vedle.Chvíli poté šel sám na Buffona Van Nisterlooij,chtěl Buffona obejít a ten o něj lehce zavadil a pak nizozemský ostrostřelec se dostal do úhlu a nedal.První gól nizozeců padl v 26.minutě,kdy po Sneijderově střele stál dal Van Niesterlooij,sice Van Niesterlooij v offsajdu,ale jeden z italských hráčů ležel za brankovou čárou a tak gól platil.Další šance utkání po rohu Pirla hlavičkoval znovu Toni a Van Bronckhorst vyhlavičkoval z brankové čáry,z toho se vedl protiútok vedený Sneijderem a Van Bronckorstem,který nacentroval na Van nisterlooje a ten skvěle sklepl Sneijderovi.2:0.Znovu Van Niesterlooy šel sám na Buffona a znovu na něj nevyzrál.Italové byli v 2.poločase hodně nebzpeční po dvou střelách Del Piera si musel zachytat Van der Sar i proti Pirlovi a Zambrottovi.Pak šel Luca Toni na Sara,ale když ho chtěl přehodit zakopl a míč letěl hodně přes branku.V 79.minutě kopali italové přímý kop a Pirlovi se střela velice podařila,ale Sar stál na svém místě a znovu se z toho valil portiúuok a znovu z toho byl gól,trefil se Van Bronckhorst halvou po Sneijderově střele.Itálie tedy dostala dost za vyučenou a měla by hru hodně zlepšit

Hvězdy zápasu:

1.Wesley Sneijder-Nizozemsko-Oslavenec dal jeden gól a na dva přihrál.Nic k tomu už ani není dodat.

2.Ruud van Niesterlooy-Nizozemsko-Také střelec,mohl jich dát ale i 5,jelikož třikrát šel sám na branku a třikrát ho Buffon vychytal.

3.Giovanni van Bronckhorst-Nizozmesko-A do třetice další střelec gólů,na ten druhý skoro přihral,vyhlavičkoval míč z brankové čáry za stavu 1:0.

Branky: 25.Van Niesterlooy,31.Sneijder,79.Van Bronckhorst

Karty: De Jong-Zambrotta,Gattuso

Sestava NED: Van der Sar-Boulahrouz(76. Heitinga),Ooijer,Mathijsen,Van Bronckhorst-De Jong,Engelaar-Kuijt(81. Afellay),Van der Vaart,Sneijder-Van Nistelrooij(70. Van Persie)

Sestava ITA: Buffon-Panucci,Materazzi(55. Grosso),Barzagli,Zambrotta -Ambrosini,Pirlo,Gattuso-Camoranesi(75. Cassano),Toni,Di Natale(64. Del Piero)

Rozhodčí: Fröjdfeldt-Wittberg,Andrén(všichni Šv.)

Diváci: 32,000

Stadion: Stade de Suisse Wankdorf(Bern)

1. Nizozemsko 1 1 3:0 3