Němci prohráli s Chorvaty,kteří si zajistili postu

13. 06. 2008 | † 30. 06. 2009 | kód autora: T2j

Zápas nezačal pro oba týmy dobře.Až do 17.minuty si nemohl nikdo vytvořit šanci.Po rohu Srny prosvištěl míč celým vápnem a málem zapadl za Lehmanova záda.První gól však padl o chvíli později,když Pranjič centroval a Darijo Srna pěkně ve skluzu dal gól.O dalších pár minut šel sám na gólmana Německa Niko Kranjčar,který ve velké šanci přestřelil.V další šanci z přímého kopu se ocitl Michael Ballack,ale Pletikosa,i když se štěstím vyrazil.Ke konci poločasu se do dalších šancí dostali němec Metzelder a na druhé straně znovu Niko Kranjčar.Ze začátku 2.poločasu vystřelil Modrič a Lehmann měl velké problémy,aby míč udržel.O 10 minut později vystřelil jeden z Chorvatů a míč se od tyče odrazil znovu před branku,kde stál Ivica Olič a překonal Lehmann,který ležel u tyče,když chytal tu první střelu.V 73.minutě se nádherně uvolnil v šestnátce Schweinsteiger,zamířil však vedle.Ale přece jen se podařilo němcům snížit.Lukas Podolski,jediný němec který zatim dal na šampionátu gól,vstřelil z pěkného voleje snížující branku na 2:1.Už v nastavení se hodně žlutilo,padli 4 žluté karty a dokonce 1.červená karta na turnaji.Obdržel ji Bastian Schweinsteiger,když strčil Jerka Leka na zem.Němci etdy prohráli s Chorvatskem 2:1

Hvězdy zápasu:

1.Vedran Čorluka-Chorvatsko-Sice nevstřelil branku,ale jeho bezchybná obraná práce dávala Němcům minimální šanci na ohrožení branky.

2.Dario Srna-Chorvatsko-Vstřelil první gól,když se skvěle prosadilv souboji,skvěle rozehrával standartní situace.

3.Ivica Olič-Chorvatsko- Další střelec Chorvatů,i když šťastný,ale jinak se prosazoval,několikrát vystřelil.

Branky: 24.Srna,63.Olič-79.Podolski

Žluté karty: Ballack, Lehmann - Srna, Šimunič, Leko, Modrič

Červená karta: Schweinsteiger

Sestava GER: Lehmann - Lahm, Mertesacker, Metzelder, Jansen (46. Odonkor) - Fritz (82. Kuranyi), Frings, Ballack, Podolski - Gomez (65. Schweinsteiger), Klose

Sestava CRO: Pletikosa - Čorluka, R. Kovač, Šimunič, Pranjič - Srna (80. Leko), N. Kovač, Modrič - Rakitič, Kranjčar (85. Kneževič) - Olič (72. Petrič)

Rozhodčí: De Bleeckere - Hermans, Verstraeten (všichni Belg.)

Diváci: 30,000

Stadion: Wörthersee Stadion(Klagenfurt)