Nizozemci vyprovodili i Francouze

17. 06. 2008 | † 30. 06. 2009 | kód autora: T2j

I Francouzi pocítili,jak je být vyklepnut od Niozemců.Stejně jako Italové dostali pořádnou lekci a prohráli 4:1.Už v 9.minutě lovil ze své branky Coupet gól,který mu vstřelil hlavou z rohu liverpoolský kanonýr Dirk Kuijt.Chvíli potom se do šance dostal Sidney Govou,ale trefil jen připraveného van der Sara.Další střelu na nizozemskou branku vyslal Franck Ribéry,ale znovu jen do van der Sara.V druhém poločase mohl Thierry Henry vyrovnat,když dostal nádhernou přihrávku od Florenta Maloudy nůžkami,branku Sara však přestřelil.Nedáš,dostaneš.To platilo pro Francouze,když Robin van Persie vstřelil druhou branku Nizozemska.Henry však ještě dokázal snížit,ale minutu na to prostřelil Robben z úhlu potřetí Coupeta.Ke konci se dostali do šancí Van Niesterlooij,který vyslal nedůraznou střelu a pak Arjen Robben,který dal tyč.A v poslední minutě upravil skóre Wesley Sneijder nádhernou střelou o břevno.Francie tak bude mít těžkou úlohu a možná ani nepostoupí do čtvrtfinále.

Hvězdy zápasu:

1.Arjen Robben-Nizozemsko-Vrátil se po zranění,odehrál jen jeden poločas,ale za něj stihl jeden gól dát a na druhý přihrát.

2.Wesley Sneijder-Nizozemsko-Další střelec-dal nádherný gól,který se ještě odrazil od břevna.Znovu potvrdil,že je to jeden z nejlepších hráčů na EURU.

3.Edwin van der Sar-Nizozemsko-Znovu podržel svůj tým před hráči jako Henry,Ribéry,Malouda... .Gól Henryho nemohl chytit.

Branky: 9.Kuijt,59.van Persie,72.Robben,90,+2.Sneijder-71.Henry

Žluté karty: Ooijer-Makelele

Sestava NED: Van der Sar - Boulahrouz, Ooijer, Mathijsen, Van Bronckhorst - De Jong, Engelaar (46. Robben) - Kuijt (55. Van Persie), Van der Vaart (78. Bouma), Sneijder - Van Nistelrooij

Sestava FRA: Coupet - Sagnol, Thuram, Gallas, Evra - Govou (75. Anelka), Toulalan, Makelele, Malouda (60. Gomis) - Ribéry - Henry

Rozhodčí: Fandel-Wezel,Kadach(všichni Něm.)

Diváci: 30,777

Stadion: Stade de Suisse Wankdorf (Bern)