Španělé se štěstím postoupili

17. 06. 2008 | † 30. 06. 2009 | kód autora: T2j

SWE.jpgŠvédsko-Španělsko 1:2ESP.gif

Tento zajímavý zápas vítězů prvních zápasů nabízel již od začátku útočný fotbal obou celků.Už v 15.minutě vstřelil gól Fernando Torres,když si naběhl na centr Davida Silvy a chodidlem se štěstím zavěsil.Ovšem Švédi málem vyrovnali,ale Johan Elmander trefil jen boční síť.Poté Larsson měl šanci,ale nepovedlo se mu akrobatické zakončení.Pro Španěly bylo zle,jelikož se jim zranil kapitán Carles Puyol.10 minut po střídání vyrovnal Zlatan Ibrahimovic,i když se štěstím ale gól dal a bylo vyrovnáno.Před poločasem ještě stačil vystřelit Villa,ale pak už se nic nestalo.V poločase odešel ze zdravotních důvodů střelec švédského gólu Zlatan Ibrahimovic.V 64.minutě španělé měli hned 3 šance,nejdřív vystřelil Villa,Isaksson vyrazil právě k Villovi,který znovu napálil jen do brankáře Švédska a pak přihrál Torresovi,který taky nedal.V poslední minutě však David Villa,nejlepší střelec turnaje dal gól,když nepochopitelně se švédská obrana rozestoupila a střelec z Valencie měl úkol lehký.Španělsko tak vyhrálo a zajistilo si postup do čtvrtfinále.

Hvězdy zápasu:

1.David Villa-Španělsko-Znovu rozhodl utkání.Zatím je to nejlepší střelec celého turnaje.I když v tomto zápase nebyl tak vidět,ale v pravý čas dokázal rozhodnout.

2.Zlatan Ibrahimovic-Švédsko-Jediný střelec Švédů v tomto zápase.Pro zranění však musel o poločase odstoupit.

3.Fernando Torres-Španělsko-Do třetice střelec gólu v tomto zápase,měl i další šance,ale ty nedal,na 2.gól Španělů přihrál.

Branky: 34.Ibrahimovic-15.Torres,90.+2.Villa

Žluté karty: Svensson-Marchena

Sestava SWE: Isaksson - Stoor, Mellberg, Hansson, Nilsson - Elmander (79. S. Larsson), Andersson, Svensson, Ljungberg - Ibrahimovic (46. Rosenberg), H. Larsson (87. Källström)

Sestava ESP: Casillas - Ramos, Puyol (24. Albiol), Marchena, Capdevila - Senna, Iniesta (58. Cazorla), Xavi (58. Fábregas), Silva - Villa, Torres

Rozhodčí: Vink-Inia,ten Hoove(všichni Niz.)

Diváci: 30,772

Stadion: Stadion Tivoli NEU(Innsbruck)

Torres.jpg

Isaksson.jpg

Ibrahimovic2.jpg


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky sport

Související články

Copyright © 2008-2020 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.